У період «активної» фази «Декларування» періодично на зустрічах звучить питання яким шляхом піти:
✅ «добровільне декларування»;
✅ узаконити «подаровані» родичами або зароблені великі заощадження.
У кожному пункті є свої «+» та «-».
Першим кроком, обираючи яким шляхом піти, варто провести фінансовий аудит, тобто порахувати, яке сальдо може потрапити в майбутньому під податок з ФО 19,5%.
Для цього процесу слід звернутись до фінансиста, який проведе аудит. Отриманими результатами можна оперувати в майбутньому при виникненні розбіжностей з контролюючим органом щодо суми податку.
При розгляді шляху «узаконення» заробленого капіталу інструменти пропонують різні – через ФОП, договори підряду, купівлю ОВДП, купівлю корпоративних прав.
І тут теж є свої тонкощі щодо оподаткування від «узаконеної» суми, та спершу необхідно визначитися з цільовим використанням – завести ресурс на поточний рахунок юридичної особи або придбання активів.
Під час обговорення шляху «добровільного декларування» багато чути недовіри, але знову ж таки, зробивши фінансовий аудит, можна розуміти від якої суми капіталу в майбутньому (якщо політики змінять думку щодо мети декларування) держава побажає отримати податок з ФО.
Інструменти також пропонують різні, один із них це купівля ОВДП в процесі декларування.
Ризики є скрізь, але звернувшись до тих, хто розібрався в кожному аспекті і може допомогти грамотно супроводити та реалізувати, можна керувати ризиками та розуміти видаткову частину кожного з етапів.