Відсутність документів не врятує від фактичної податкової перевірки
13.10.2021

Сьогодні хочу поговорити про запити, які часто надходять від компаній у 2021 році.

Коментарі # адвокатапоналоговимспорам компанії “Правое дело”.

Одним з таких запитів є відсутність документів.

Не новина, що багато підприємців випадково (або не випадково) втрачають важливі документи прямо перед перевіркою податкової.

У такому випадку можна скористатися таким собі «стоп-краном» і повідомити про втрату, щоб мати можливість відкласти спілкування з податківцями на 90-120 календарних днів. Це можна зробити як до початку документальної перевірки, так і під час її проведення.

А ось відстрочити фактичну податкову перевірку, на жаль, ніяк не вийде, оскільки в п. 44.5 ПКУ передбачено припинення тільки планових і позапланових перевірок.

Хоча і тут є дуже важливе АЛЕ.

Відсутність документів не є 100% підставою для перенесення.

Якщо ви повідомили про зникнення документів до початку перевірки і протягом 90 календарних днів їх поновили – ніяких штрафів не загрожує. Але якщо ж перевірка не побачила документи на місці і тільки тоді ви письмово повідомили про втрату, запит на перенесення можуть і не підтвердити.

Органи мають право вважати, що перевірку можна продовжувати і при відсутності деяких документів. Тоді вам ще й нарахують штрафи

Нагадую, що під час перевірки податківці мають право вивчати оригінали документів, але забирати з собою тільки копії.

І пам’ятайте: вони можуть ознайомитися не з усіма документами, а тільки з тими, які «відносяться або пов’язані з предметом перевірки».